Tocząca się dyskusja o treściach zamieszczanych przez adwokatów na swoich stronach internetowych, które niekiedy nasuwają watpliwości co do przestrzegania zasad etyki adwokackiej, skłania nas do rozpoczęcia prowadzenia rankingu stron najlepszych.

 

Ranking adwokackich stron internetowych

Ranking adwokackich stron internetowych to projekt zespołu redakcyjnego Magazynu MacLawye®, który zrodził się w wyniku dyskusji na temat naruszania przez adwokatów na swoich stronach internetowych zasad etyki adwokackiej. Zamiast tworzyć „czarną listę” stron, postanowiliśmy stworzyć listę stron wyróżniających się zarówno treścią jak i estetyką i wykorzystaniem możliwości informatycznych. W rankingu biorą udział strony zauważone i wybrane przez nasz zespół albo zgłoszone przez naszych Czytelników.

Podkreślamy, że nasza zabawa nie jest rankingiem adwokatów bądź kancelarii a rankingiem ich stron internetowych. Już sam fakt opublikowania strony w Adwokackim Magazynie Publicystycznym MacLawye® jest jej wyróżnieniem. Najlepszym – w naszej subiektywnej ocenie – stronom przyznajemy Gwiazdki MacLawye®’a. Rocznie przyznajemy jedynie 11 gwiazdek. Uwaga: jeśli strona pozostaje statyczna, nie zmienia się, nie uwspółcześnia, przyznane gwiazdki mogą jej być odebrane 🙂 Trochę tak jak u Michelina z gwiazdkami dla restauracji. Pamietajmy – to jest tylko zabawa. Dotychczas – w 2017 r. – przyznaliśmy już 7. gwiazdek. Ale styczeń blisko.

 

ZGŁOŚ WŁASNĄ STRONĘ