X lat portalu MacLawye®

W 2007 r. Mec. Jerzy M. Majewski zawiesił w Internecie witrynę MacLawye®. Początkowo miała to być witryna promująca pośród prawników sprzęt komputerowy firmy Apple, której Pan Mecenas jest wielkim fanem (stąd charakterystyczny nick internetowy Pana Mecenasa Mac-Lawyer). Portal MacLawye® bardzo szybko stał się jednym z bardziej popularnych i rozpoznawalnych portali prawniczych. Z czasem zaczęła się zmieniac tematyka wpisów i artykułów na portalu MacLawye®’. Pojawiły się teksty o potrzebie reformy szeroko rozumianego wymiaru sprawiedliwości.

Mec. Jerzy M. Majewski publikował krótkie komentarze, artykuły i poważniejsze opracowania na temat funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości, orzecznictwa i legislacji. Od 2009 r. (kiedy Pan Mecenas zajął się lobbingiem i legislacją) na portalu MacLawye® zaczęły się pojawiać wpisy dotyczące polityki i prawa. Ta różnorodność tematyczna spowodowała, że powstały portale powiązane: Trybuna Sądowa, LOBBINGnews a przez krótki czas,  portal adwokatura.info, swoisty żart w stosunku do Komisjki Komunikacji Społecznej NRA.

Dzięki podjęciu współpracy z dwiema kancelariami adwokackimi w 2017 r. MacLawye® powraca do sieci z ambicjami stworzenia adwokackiego magazynu publicystycznego, w którym adwokaci będą mogli uczestniczyć w debacie publicznej i kształtować wizerunek adwokatury.
Nota prawna:

Artykuły i publikacje w Magazynie MacLawye® wyrażają poglądy autorów i nie są oficjalnym stanowiskiem organów samorządu adwokackiego, Naczelnej Rady Adwokackiej ani Wielkopolskiej Izby Adwokackiej. Pełną odpowiedzialność za linię programową Magazynu Maclawye®, dobór tematyki, informacji i publikowane treści przyjmuje adwokat Jerzy Marcin Majewski.