Rekonstrukcja rządu Morawieckiego

Rekonstrukcja rządu Morawieckiego

Tego się po PiSie raczej nikt ze strony opozycji nie spodziewał. Zapowiadana od miesięcy rekonstrukcja rządu, która w międzyczasie przybrała po pisowsku karykaturalną formę wymiany wicepremiera na premiera a premiera na wicepremiera, stała się dzisiaj faktem.

I faktycznie rekonstrukcja jest głęboka. Z rządu odchodzą najbardziej kontrowersyjni ministrowie z Antonim Macierewiczem na czele. Odchodzą ministrowie Waszczykowski i Szyszko.

Opozycja wydaje się zaskoczona. No bo jak teraz żyć bez Macierewicza, Szyszki, Waszczykowskiego, Radziwiłła ? Jak żyć ? – komentują z ubolewaniem internauci.

Poza standardowymi narzekaniami, że nowi nie będą lepsi, politycy opozycji wydają się nie mieć nic do powiedzenia. Podobnie komentatorzy nie kryją zaskoczenia, zastanawiając się czy jest to zwycięstwo Prezydenta, na ile dokonało się w porozumieniu z Jarosławem Kaczyńskim i w jaki sposób wpłynie na cały obóz Zjednoczonej Prawicy.

Indywidualne reakcje polityków i publicystów kojarzonych z prawicą są ostre i jednoznaczne.

„Na Dudę już nie zagłosuję” – deklaruje we wpisie Tomasz Sakiewicz. „Dla mnie sprawa odwołania ministra Antoniego Macierewicza jest oczywista. Prezydent Andrzej Duda dopiął swego wyszantażował tą dymisję a ja obiecałem, że w takiej sytuacji na niego nie zagłosuję. I tej obietnicy dotrzymam” [pisownia oryginalna].

– Teraz już wiem, że order dostałem z rąk, które są niegodne. A zatem go zwracam. I będę namawiać do tego samego wszystkich odznaczonych przez prezydenta Dudę. – oświadczył Paweł Piekarczyk, pieśniarz jednoznacznie wiązany ze środowiskiem prawicy.

Dla prawników zmiany mało istotne. Duet Ziobro – Jaki, pozostał.

Ładowanie…

Okładka miesiąca

Od grudnia 2017 r. co miesiąc publikujemy okładkę miesiąca, specjalną stronę dedykowaną na smartfony (którą oczywiście można też oglądać na komputerach stacjonarnych - kliknij w okładkę i zobacz), z linkami do najaktualniejszych tematów i wpisów w miesiącu.

Ładowanie…

Logogate

Naczelna Rada Adwokacka wybrała i rekomendowała adwokatom oficjalne logo obchodów jubileuszu 100. lecia Adwokatury Polskiej. Wybrany logotyp wywołał powszechne oburzenie adwokatów i protest środowiska. Naczelna Rada Adwokacka milczy.

Ładowanie…
Logo stulecia

Najkrótszy komentarz adw. Jerzego Marcina Majewskiego, do oficjalnego logotypu jubileuszu 100. lecia Adwokatury Polskiej rekomendowanego przez Naczelną Radę Adwokacką.

Logo stulecia ciąg dalszy

Nieoficjalny logotyp jubileuszu 100. lecia Adwokatury Polskiej wybrany w głosowaniu internetowym przez adwokatów pośród prac odrzuconych przez jury konkursu ogłoszonego przez Naczelną Radę Adwokacką. Kliknij w obrazek aby przeczytać List otwarty do Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej w sprawie logotypu jubileuszu Stulecia Adwokatury Polskiej.

Nie dla tego logo

Logo oficjalne

Nie !

Logogate

Wybór logotypu jubileuszu 100. lecia, milczenie Naczelnej Rady Adwokackiej, brak jakiejkolwiek reakcji na głos krytyczny środowiska z pozornie błahej sprawy przekształcił się w sprawę oceny transparentności działań Naczelnej Rady Adwokackiej i komunikacji między NRA i adwokatami. (Kliknij w obrazek aby przejść do artykułu: Nie moje logo)

Sławojka stulecie

Krytyka wyboru w tekstach powaznych i satyrycznych. Wybór nieoficjalnego logotypu w internetowym głosowaniu. List otwarty do Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej. Email do Członków Naczelnej Rady Adwokackiej. I brak reakcji. No to są i memy.

Marka: adwokat™

Marka: adwokat™. Kliknij w obrazek aby przejść do artykułu: Naczelna Rada Adwokacka gra do końca. O roli brandingu w kształtowaniu wizerunku Adwokatury Polskiej.

Od góry