MacLawye® – Styczeń 2018

W publikacji internetowej o charakterze ciągłym, trudno jest zachować regularność wydań miesięcznych. W zasadzie wpisy w Magazynie MacLawye® publikowane są na bieżąco. Adwokacki Magazyn Publicystyczny redagowany jest przez bardzo nieliczny zespół i ma bardzo osobisty charakter; zarówno jego treść jak i forma determinowane są poglądami, zainteresowaniami i poczuciem estetyki adwokata Jerzego Marcina Majewskiego.

Jednakże raz w miesiącu chcemy publikować stronę dedykowaną smartfonom, z której linki prowadzą wprost do działów tematycznych magazynu bądź najpoczytniejszych felietonów z pominięciem strony głównej – która z uwagi na rozbudowaną grafikę i wykorzystanie w tle projekcji wideo – ma tendencje do spowolniania działania witryny w smartfonach. Nie rezygnujemy z możiwości jakie daje grafika komputerowa, bo chcemy zachować styl magazynu ilustrowanego, do którego się zagląda z sympatią aby sprawdzić co w magazynie.

Bo nie pretendujemy do bycia portalem informacyjnym. Najnowsze informacje dają portale ogólnopolskich gazet czy wp.pl bądź onet.pl – nie zastąpimy nawet portalu informacyjnego adwokatura.pl, bo ani aktualnej informacji nie uzyskamy na czas ani nie jesteśmy w stanie śledzić wszystkich wydarzeń na biożąco. Podobnie nie zastąpimy portali źródłowych; poszukujący prędzej i pewniej odnajdą je na isap.pl albo w lexie.

Pytanie zatem po co Maclawye® ? – ano po to aby prezentować adwokackie spojrzenie na rzeczywistość polityczną, na legislację i na to dzieje się w środowisku adwokackim, dostrzegać i zwracać uwagę na problemy, których nie dostrzega bądź nie chce dostrzegać samorząd adwokacki. Stąd w magazynie częstokroć publikacje krytyczne wobec Naczelnej Rady Adwokackiej a nawet niektórych z jej członków (bądź członkiń).

Naszym celem jest obrona wartości, którym służą Adwokaci i Adwokatura Polska oraz budowanie pozytywnego ich wizerunku w sieci.

Wciąż pracujemy nad optymalizacją układów tematycznych aby naszym czytelnikom ułatwić poruszanie się w witrynie. Natomiast grafikę okładki (czyli strony głównej) będziemy zmieniali co miesiąc, publikując jednocześnie stronę dedykowaną, będącą w zasadzie takim uproszczonym menu do działów i polecanych w danym miesiącu tematów.

Pierwsza styczniowa wygląda tak:

MacLawye®

Wpisy oznaczone jako red. są wpisami redakcyjnymi.