Szkoda czasu na jałowe dyskusje – Parlamentarny Zespół d/s Reformy Wymiaru Sprawiedliwości

Wystąpienie adw. Jerzego M. Majewskiego podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu d/s Reformy wymiaru Sprawiedliwości

Przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu d/s Reformy Wymiaru Sprawiedliwości po posiedzeniu zespołu 13 grudnia 2017 r. dała zwyczajowo komunikat na swoim fb:

Tematem przewodnim dzisiejszego spotkania było usprawnienie procedur w ramach postępowania karnego. Koncentrowaliśmy się szczególnie wokół potrzeby zapewnienia obywatelom większych gwarancji ochrony ich praw, wobec nowych ustaw: o policji, o działaniach antyterrorystycznych, inwigilacyjnej czy prawo o zgromadzeniach.

Hmm….Byłem na tym posiedzeniu. Jeśli na czymś się koncentrowałem, to jedynie nad nurtującym mnie pytaniem: o co tutaj chodzi ? W najdelikatniejszy sposób, pohamowując się przed użyciem słów nieparlamentarnych, zwróciłem zespołowi uwagę, że debatuje raczej nie na temat. Ani prac tego zespołu ani wydanego przez posłankę Kamilę Gasiuk Pihowicz komunikatu, nie będę tutaj szerzej komentował, bo już nie jestem w parlamencie i może być może użyłbym innych słów niż w parlamentarnym komentarzu więc, nad pracami tego zespołu spuszczam zasłonę miłosierdzia, bo bardzo, mimo wszystko – co zresztą powiedziałem podczas posiedzenia – cenię i lubię Panią Kamilę Gasiuk Pihowicz; zwłaszcza za jej wytrwałość i determinację w starciach z najbardziej obrzydliwą postacią w PiSie, czyli – nie bójmy się tego słowa – Stanisławem Piotrowiczem.

Gdyby w partii PiS jej członkowie byli jacyś tacy bardziej domyci intelektualnie, to pewnie bym do niej przystąpił. Oni nie gadają po próżnicy. Działają. I to z okrutną bezwzględnością. Gdyby jeszcze w obszarze wymiaru sprawiedliwości wykazali się pomysłem innym niż pogląd, że wymiana kadrowa i presja polityczna system uzdrowią i pozbyli się ze swoich szeregów Pana Posła Stanisława Piotrowicza, to nie miałbym oporów.

W debacie parlamentarnej o wymiarze sprawiedliwości, zarówno tej sterowanej przez większość parlamentarną, jak i tej, którą usiłuje prowadzić opozycja, z sejmu zrobił się cyrk (w wielu innych debatach i działaniach zresztą też).

Zainteresowani mogą mojej wypowiedz wysłuchać – rozgadałem się na całe 6 minut

 

  • Ławnicy
    Ławnicy