Nowy iMac z Intel Xenon E3, poprawka iOS 10.3.1, opóźnienie premiery iPhone 8

Kilka dni temu Apple zapowiedziało, że w tym roku zaprezentuje nowy model iMaca, oraz że pracuje już nad nowym Makiem Pro i własnym monitorem. Nie zdradziło żadnych szczegółów technicznych oprócz tego, że nowy iMac będzie dostępny w konfiguracji zadowalającej użytkowników „pro”. Na blogu Pike’s Universum pojawiło się jednak wczoraj kilka dość konkretnych informacji dotyczących iMaca oraz monitora i nowego modelu Maca mini.

iMac (2017)

Powołując się na anonimowe źródła, autor bloga twierdzi, że nowy iMac zostanie zaprezentowany pod koniec października. W najmocniejszej konfiguracji będzie dostępny z:

  • procesorem Intel Xenon E3-1285 v6;
  • 64 GB RAM EEC (pamięć EEC sama rozpoznaje i naprawia błędy, które mogą powodować awarię systemu i utratę danych);
  • szybszym dyskiem SSD NVM Express (NVMe) 2 TB;
  • grafiką AMD „wspierającą VR i najbardziej wymagające profesjonalne aplikacje”;
  • portami Thunderbolt 3 ze wsparciem dla USB-C drugiej generacji.

Do nowego iMaca ma być dołączona też nowa klawiatura. Od pewnego czasu mówi się, że Magic Keyboard może zostać wyposażona w Touch Bar.

Monitor 8K

Według informatorów Pike’s Universum, monitor dla nowego Maca Pro będzie miał rozdzielczość 8K i będzie posiadał interfejs UEFI (Unified Extensible Firmware Interface), będący następcą tradycyjnego BIOSa.

iOS 10.3.1

Zaledwie tydzień po wydaniu iOS 10.3, głównej aktualizacji obejmującej nowy system plików Apple i Find My AirPods, firma Apple wydała iOS 10.3.1, która wydaje się być nieznaczną aktualizacją w celu rozwiązania błędów i innych problemów, które pojawiły się od czasu wydania iOS 10.3.

IOS 10.3.1 jest dostępny jako darmowa aktualizacja dla wszystkich użytkowników iOS 10 i może być również pobrany za pośrednictwem iTunes.

Zgodnie z informacjami o wersji Apple iOS 10.3.1 zawiera poprawki błędów i poprawia bezpieczeństwo iPhone’a lub iPada. Notatki nie zawierają szczegółowych informacji na temat poprawek błędów lub ulepszeń zabezpieczeń dostępnych w tej wersji, więc zaktualizujemy ten wpis jeśli dowiemy się więcej o zawartości aktualizacji iOS 10.3.1.

Według najnowszych doniesień firma Apple może opóźnić swoją wersję iPhone’a z ekranem OLED o przekątnej 5,8 cala do końca października lub nawet listopada.

W ostatnich latach Apple publikował aktualizację iPhone’a we wrześniu, ale według chińskojęzycznego dziennika Economic Daily News (EDN) dostawcy napotykają na „problemy techniczne” w produkcji nadchodzącego „iPhone’a 8” z powodu różnic w laminowaniu wyświetlacza i wyzwań związanych z integracją systemu czujników 3D w przedniej kamerze.

iPhone 8

Od dłuższego czasu trwają spekulacje odnośnie jesiennej premiery iPhone‚a 8, wyjątkowej z powodu okrągłej 10 rocznicy istnienia serii smartfonów Apple. Przypuszcza się, że już za kilka miesięcy zobaczymy aż trzy modele: dwa standardowe z ekranami LCD o przekątnej 4,7 oraz 5,5 cala oraz jeden w wersji premium z panelem OLED o przekątnej 5,2 cala.

Jeśli ostatnie plotki się potwierdzą będzie to pierwszy w historii koncernu smartfon bez ramek z zagiętym na krawędziach ekranem.

Raport zgodny jest z plotkami, które krążą od zeszłego miesiąca sugerując, że iPhone 8 może zostać wprowadzony do sprzedaży później niż zwykle z powodu przejścia na ekran OLED i potrzebną technologię. W takim scenariuszu premiera iPhone’a 7s i 7s Plus odbędzie się we wrześniu zgodnie z planem, a topowy model iPhone’a 8 pojawi pod koniec roku.

Takie rozłożenie w czasie obu premier byłoby wysoce nietypowe dla firmy Apple i trudno sobie wyobrazić, że firma wprowadzając podczas wrześniowego eventu modele „S”, nie wspomniałaby nic o swoim topowym modelu z ekranem OLED. Możliwe jest jednak, że ten flagowy model wyższej klasy może zostać ujawniony w tym samym czasie, ale wprowadzony do sprzedaży w ograniczonych ilościach lub w ogóle w późniejszym terminie.

źródło:

Thinkapple.pl

appleworld.pl

Wpisy oznaczone jako red. są wpisami redakcyjnymi.