Witryny internetowe kancelarii adwokackich

Tocząca się dyskusja o treściach zamieszczanych przez adwokatów na swoich stronach internetowych, które niekiedy nasuwają watpliwości co do przestrzegania zasad etyki adwokackiej, skłania nas do rozpoczęcia prowadzenia rankingu stron najlepszych. Zamiast tworzyć czarną listę adwokackich stron internetowych, które budzą wątpliwości co do zgodności z zasadami etyki, chcemy stworzyć listę stron najlepszych, mogących być wzorem dla innych.

zamknij

Opublikowanie tej krótkiej notatki rozbudziło emocje ale wzbudziło także duże zainteresowanie Koleżanek i Kolegów. Napłynęły pierwsze zgłoszenia stron adwokackich do rankingu. Obecnie opracowujemy zasady i regulamin przyznawania „Gwiazdek MacLawye®’a” – które przyznawane będą absolutnie subiektywnie. Etyczne prawo do takiej oceny daje XXX lat prowadzenia przez adwokata Jerzego Marcina Majewskiego kancelarii adwokackiej oraz XXII lata jego obecności w Internecie, w tym X lat istnienia portalu MacLawye®. Podkreślamy, że będziemy prowadzili ranking stron internetowych a nie ranking kancelarii czy adwokatów. Zachęcamy do zgłaszania własnych stron. Każda zgłoszona strona zostanie opublikowana na portalu Maclawye® w formie zrzutu ekranowego strony oryginalnej z linkiem do kontaktu z kancelarią prowadzącą stronę. Ranking traktujemy jako środowiskową zabawę. Jeśli zgłoszeń będzie stosunkowo dużo, być może przy pomocy dziekana ORA w Poznaniu zorganizujemy jakąś integracyjną imprezę, na której wręczymy gwiazdki MacLawye®’a 🙂

Lista będzie oceniana subiektywnie przez zespół prowadzący MacLawye®’a, co w praktyce oznacza, że witryny oceniane będą przez pryzmat wartości estetycznych adwokata Jerzego Marcina Majewskiego ale z zachowaniem obiektywizmu co do kryteriów zgodności treści witryny z zasadami etyki adwokackiej, treści merytorycznej oraz formy witryny pod względem webusability.

Chcielibyśmy  raz w roku przyznawać gwiazdki najlepszym witrynom. Mniej więcej tak jak Michelin przyznaje gwiazdki najlepszym restauracjom. Ale aby wyraźnie wskazać, że jest to wyróżnienie MacLawye®’a, zamiast gwiazdek przyznawane będą złote iMaczki. Od jednego do trzech.

Być może z czasem opracujemy regulamin. Póki co we własnym zakresie monitorujemy strony internetowe adwokatów (na razie Wielkopolskiej Izby Adwokackiej), ale nie jesteśmy w stanie obejrzeć wszystkich. Dlatego tutaj można zgłosić godną wyróżnienia witrynę (niekoniecznie z Izby Wielkopolskiej). Można zgłaszać własne witryny jak i witryny kancelarii zaprzyjaźnionych. Zgłoszenia może dokonać każdy adwokat i każdy aplikant adwokacki. Publikować będziemy jedynie nazwy witryn wyróżnionych.

Aby zgłosić do rankingu witrynę kancelarii należy kliknąć w monitor obok albo w przycisk poniżej, wypełnić formularz, który się pojawi. I tyle 🙂

A jedna Gwiazdka MacLawyer’a wyglądała będzie tak:

ZGŁOSZENIE ADWOKACKEJ WITRYNY INTERNETOWEJ DO WYRÓŻNIENIA ZOBACZ JUŻ WYRÓŻNIONE BĄDŹ ZGŁOSZONE STRONY